Vyhledávání


Kontakt

Mgr. Zora Ulbertová
Poděbradova 1123, Hradec Králové 2, 500 02

telefon: 495539113

E-mail: zora.ulbertova@ tiscali.cz

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

 HRUBEC JAN

 Absolvent DAMU, fakulty alternativního a loutkového divadla, obor herectví. Než si založil své Dřevěné divadlo, prošel nejen divadlem Ypsilon, ale i pražským divadlem Minor, kladenským Lampionem i libereckým Naivním divadlem. Mimo to aktivně pracuje v divadle Bořivoj a se samozřejmostí sobě vlastní je i zdravotním klaunem...
 

 

 

Zvířátka a loupežníci

 

Pohádka o tom, jak tři loupežníci kradli jako straky, až narazili na statek, kde hospodaří babička, pejsek, koza, kohout a tři prasátka. Tam jejich štěstí v loupení končí a loupežníkům nezbývá nic jiného, než se polepšit...
délka představení 40 minut

 

Princezna na hrášku

 

Dramatizace pohádky H. Ch. Andersena je dílem Vlasty Špicnerové. Výprava a režie Jana Hrubce. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna…“
délka představení 30 minut + dílna

 

 

Klaunské Vánoce

Klaun Traktor si chystá Vánoce, podobně jako to známe z předvánoční doby: uklízí, zdobí domov, stromeček, chytá kapra... avšak výsledek mu nevyjde vždy stejný, o to víc se diváci nasmějí.... velký kontakt s publikem, kouzla, vtipné etudy, živá hudba... cca 30 minut.
 

 

Honza a drak

Klasická marionetami hraná pohádka o - odvážném Honzovi, nešťastném králi a princezně v nesnázích. O popletené mámě, lakomém baronovi a kouzelné stařence. O králově cvičené žábě, o dříví které roste daleko. O silném mlynáři a jeho řece. Ale hlavně o lásce a obětavosti a také o tom, že i velká smůla se může změnit v nečekané štěstí.
 

 

Tristan a Isolda

 

Jedna z nejslavnějších legend o nesmrtelné lásce. Tristan prožívá osudovou lásku k Isoldě Zlatovlasé, která se posléze stává manželkou Tristanova strýce krále Marka a královnou Cornouailleskou. Co na tom, že Isolda jeho lásku opětuje stejným dílem. Zapovězená láska je v rozporu s jeho ctí a přísahou. Láska na život a na smrt. Láska, kvůli které se dá i zešílet. Prastarý příběh, který patří k nejvýraznějším dílům středověku, přitahuje tvůrce od nepaměti. My Vám předkládáme jeho loutkovou podobu, postavy vystupují z dávného pergamenu a dávají ožít iluminacím, které prastará slova doprovázejí….
Příběh vypráví postava z nejpovolanějších… Smrt.

Text: Petr Vodička

Hudba: Jan Matásek

Výtvarno: Šimon Kretzer, Daniel Flek,Věra Hromková

Hraje: Jan Hrubec

délka představení: 45 minut

Věková kategorie: druhý stupeň ZŠ a dospělí

Hudba použitá v projektu „Tristan a Isolda“ byla původně zkomponována pro stejnojmenné představení Naivního divadla Liberec.

 

 

VÁNOCE aneb CESTA DO BETLÉMA    

 
 
 
 
 
Vánoční hra pro každého, kdo se těší na vánoce...
 
 

                                                                                                                                                                                    

 
 
 
Dílny
Loutkářská dílna je součástí představení, je určená pro děti předškolního a školního věku. Každý malý divák dostane po skončení představení do rukou jednoduchou marionetu na drátě. Dílna probíhá tak, že děti dostávají formou strukturovaného dramatu a vyprávěného příběhu jednoduchá zadání, která plní prostřednictvím hry s loutkou.
Autor vycházel při tvorbě tohoto programu ze své předchozí herecké praxe, studia dramatiky a zážitkové pedagogiky. Inspirací pro zkombinování představení s dílnou byl podobně laděný program probíhající na školách ve Francii.
 
 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O KOUZELNÉM ZVONU

V jednom tajemném údolí vysoko v horách vznikne za pomoci kouzelníka Trikáji a řemeslníka Dajana kouzelný zvon, naneštěstí se dostane do rukou lupiče.
Příběh vypráví o dobrodružné výpravě za získáním zvonu nazpět, o velikém přátelství a odvaze.
 

 
 
 
 

O PRINCI Z KNÍŽKY