Vyhledávání


Kontakt

Mgr. Zora Ulbertová
Poděbradova 1123, Hradec Králové 2, 500 02

telefon: 495539113

E-mail: zora.ulbertova@tiscali.cz

 

Štítky

Nebyly nalezeny žádné štítky.

 Bílek Jan, absolvent Katedry loutkářství DAMU. Člen divadla DRAK a spolutvůrce jeho inscenací. V současné době má své loutkové Bílkovo kratochvilné divadlo. Je i pomocným hercem v Klicperově divadle. Během své kariéry napsal přes dvacítku pohádek a režíroval v českých loutkových divadlech.

 ZLATOVLÁSKA

Klasická pohádka o Zlatovlásce, kterou hodný a statečný Jirka získá. Cestou ke štěstí musí překonat mnoho překážek, se kterými mu pomohou zvířátka, jež Jirka před jistou smrtí zachrání.
 
Technické podmínky: Prostor 3x3 m, zástrčka 220 V

                                                                                                                                       Staré pohádky české aneb  co si Kašpárek z Jiráska zapamatoval                                                                                                 

Veselé povídání inspirované Jiráskovými Starými pověstmi českými. Kašpárek  provede děti minulostí Českého státu a seznámí je s praotcem Čechem, vladykou Krokem i jeho dcerami Kazi, Tetou a Libuší. Samozřejmě, že poznají i Přemysla Oráče, Bivoje a divokého kance...
 

                                                                                                                                         O PRINCI BAJAJOVI

Pohádka z české klasiky. Princ Bajaja odchází z domova, aby si čest a slávu v tom širém světě vydobil... Nejprve se zahradníkem němým stane, aby v krutém boji tři draky porazil a překrásnou princezničku za ženu si získal.
 
Technické podmínky: 3x3 m, el. zástrčka 220V

KAŠPÁRKOVO KRÁLOVSTVÍ

Veselá pohádka o Kašpárkovi, kterého si zlý čaroděj vyčaruje, aby si s ním ošklivě hrál. Jak to všechno dopadne, o tom je ta pohádka, kde je taky drak, potom hodný král, roztomilá princezna i ušišlaný princ! Všechno dobře dopadne a Kašpárek - jaký div - tu princeznu dostane!

 POVÍDÁNÍ O KNÍŽETI BRUNCVÍKOVI aneb JAK SE LEV DO ČESKÉHO ZNAKU DOSTAL

Opět je tu výlet do té české historie! Budeme si povídat, jak se lev - to divoké zvíře - do českého znaku dostal! A také o tom, kdože tohle zavinil...?!
Přece Bruncvík!!! Ten veliký hrdina, co ve světě potkal různé hrůzné divy i po moři hlubokém se plavil. Nebojte se! Všechno dobře dopadne a on se ke své ženě, co má jméno Neomenia, zase s láskou vrátí...                                                                                                                                                                                                              Technické podmínky: prostor 3x3  m, el. zástrčka 220 V 
 
 
 

 O RYTÍŘI RÍŠOVI, CO BYL STRAŠNĚ ZLÝ  A PAK DOSTAL NA ZADEK

Pohádka o třech bratrech, z nichž jen jeden může králem být. Bývá to ten nejstarší, ale v tomhle povídání touží strašně moc, po tom trůnu královském, ten bratříček prostřední... Ríša, Richard protivný, a když se nikdo nedívá, tak je taky strašně zlý! On se zmocní kouzla, co ho v... Ale počkat! Nevyzradit! Vždyť - o tom je ta pohádka...!!!
 
Technické podmínky: prostor 3x3 m, el. zástrčka 220 V

 

POHÁDKA SŮL NAD ZLATO

Pohádka o tom, jak stařičký král už nechce kralovat a žádná z jeho tří dcer nechce být královnou! Ale král ten se nedá! Všechny jeho dcery tři musí odpovědět na tuhletu otázku: Holky, řekněte, jakpak vy mě máte rády? A hlavně - jako co?! A co se mě bude nejvíc líbit, tak ta, která to řekne, TA TU BUDE KRÁLOVNOU! A basta fidli! No, basta fidli... Jak tohleto dopadne?!
 
Technické podmínky: 3x3 m, přívod el. proudu 220 V

JAK CHTĚL KAŠPÁREK SLAVIT VÁNOCE

Pohádka o tom, jak chtěl Kašpárek slavit Vánoce, ale velký Černokněžník mu v tom  zlomyslně bránil... Ale protože je Kašpárek právě onen KAŠPÁREK/!/, tak se mu to povedlo! A na Vánoce nebyl sám - slavila i princezna, k tomu i pan král a každý dostal pod stromeček právě to, co si přál!
 
Technické podmínky: prostor 3x3 m, el. zástrčka 220 V.